14 lipca 2018

Kwestie istotne przy zakupie wózka widłowego

Wózek widłowy jest zakupem typowo praktycznym. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ odpowiednio dobrany może znacznie ułatwić i przyspieszyć pracę w magazynie. Co należy brać pod uwagę wybierając wózek widłowy i dlaczego te kwestie są tak istotne?

Typ branży a typ wózka

Wózek widłowy trzeba wybierać w zależności od tego, co znajduje się w magazynie oraz czy pomieszczenie jest otwarte, czy zamknięte. Zarówno zamknięte pomieszczenia jak i przechowywanie żywności wykluczają wózki emitujące spaliny. Z kolei branże wiążące się z przechowywaniem i przewożeniem dużych ciężarów o wiele bardziej skorzystają z wózka kontenerowego lub o napędzie benzynowym.

Cena użytkowania

Samo kupno wózka stanowi często jedynie 30% ceny jego użytkowania. By wyliczyć tę drugą, należy wziąć pod uwagę cztery parametry: ilość energii, jaką pobiera wózek, koszt pracy jego operatora, cenę serwisu oraz czas reakcji. Warto pamiętać że to, jak szybko i wydajnie pracuje wózek, jak bardzo skomplikowana jest jego obsługa, a także czy często się psuje, przekłada się zarabiane z jego pomocą pieniądze. W przypadku używanego wózka należy dokładnie sprawdzić stan techniczny oraz rok produkcji.

Producent i jego rzetelność

Warto uważnie sprawdzać, co oferuje producent. Firmy pewne swoich towarów oraz ich jakości zawsze oferują odpowiednią gwarancję, często także serwis w sytuacji potrzeby. Istotny jest dostęp do części zamiennych, warto też skorzystać z usług producenta, który oferuje szkolenie w zakresie obsługi i naprawy wózka. Nowocześni, czołowi producenci nadążają za potrzebami klienta, oferując także sprzęt używany, leasing lub wynajem.