22 lipca 2018

Podjazd do domu

Każdy z nas, kupując lub też stawiając swój własny dom, chce aby prezentował się on doskonale. I nie chodzi tutaj jedynie o sam budynek, ale również o jego otoczenie. Dlatego też, jeżeli zależy nam na tym, by całość wyglądała doskonale, powinniśmy również zadbać o funkcjonalny i estetyczny podjazd. Bardzo wiele osób, spośród dostępnych materiałów, wybiera asfalt, który sprawdza się w tej roli doskonale. Co jednak możemy zrobić, aby służył nam w dobrym stanie jak najdłużej?

Jeśli zależy nam na ładnie wyglądającym domu oraz jego otoczeniu, musimy utrzymać podjazd w czystości. Systematycznie powinniśmy zatem pozbywać się wszelkich pojawiającym się na nim zabrudzeń oraz zamiatać nagromadzone liście. Raz w roku, warto również dokładnie wymyć asfaltową nawierzchnię podjazdu, by odzyskał swój doskonały wygląd.

Wbrew pozorom, skuteczne mycie asfaltowych nawierzchni nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych środków. Do przeprowadzenia takiego zabiegu, wystarczy nam proszek do prania rozpuszczony w 5 litrach wody oraz szczotka na kiju. Oczywiście nie można również zapomnieć o dokładnym spłukaniu podjazdu czystą wodą.

Pamiętajmy także o regularnym czyszczeniu wszelkich plam z benzyny, ropy oraz oleju silnikowego, które po zaschnięciu są bardzo trudne do usunięcia. A to przecież, w głównej mierze na te właśnie zanieczyszczenia jest narażony nasz podjazd. Zdecydowanie stanowią one poważne zagrożenie i mogą prowadzić do uszkodzenia nawierzchni.

Z tego powodu, należy jak najszybciej usunąć takie plamy. W pierwszej kolejności, musimy zebrać cały rozlany płyn, na przykład przy pomocy ręcznika papierowego. Następnie, spłukujemy resztki takich cieczy czystą wodą. Jeśli chcemy się upewnić, że na podjeździe nie zostanie plama po takim wypadku, warto też umyć zabrudzony fragment asfaltu przy pomocy proszku z wodą oraz twardej szczotki.

Istnieją również różnego typu metody, dzięki którym asfalt będzie mógł służyć nam dłużej i będzie lepiej chroniony przez wszelkimi zabrudzeniami. Nawierzchnia asfaltowa będzie wyglądała zdecydowanie lepiej, gdy raz na 2-3 lata pokryjemy ją specjalnym uszczelniaczem. Dodatkowo, podjazd będzie dzięki temu chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Pęknięcia to również częsty problem posiadaczy asfaltowego podjazdu. W związku z tym, że pojawiają się one stosunkowo często, musimy wiedzieć jak je załatać. Nie jest to jednak trudne, dlatego każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem.