15 lipca 2018

Urządzenie garażu jest prostsze niż się wydaje.

Urządzenie garażu jest prostsze niż się wydaje.
Garaż - nadanie odpowiedniego wyglądu
W garaży najczęściej zostawia się różnego rodzaju sprzęty - zimowe, wakacyjne, sportowe, rekreacyjne czy nawet świąteczne. Czasami służy jako schowek, w którym przetrzymuje się niepotrzebne przedmioty albo te, które przydadzą nam się, ale dopiero za jakiś czas. Niezbyt ma dla nas znaczenie to jak wygląda, więc najczęściej jest zagracony, a przemieszczanie się w nim to wyzwanie. W rzeczywistości garaż może stać się pomieszczeniem z dużą ilością przestrzeni, dobrą organizacją, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Garaż z adekwatną przestrzenią - w jaki sposób ją stworzyć?
Wymiary garażu uchodzącego za uniwersalny uznaje się za 2,7x5,5m. Uznaje się, że taka wielkość pozwala bez problemu wjechać/wyjechać autem i wsiąść/wysiąść z niego. Przestrzeń, która pozostaje da się rozdzielić na poszczególne segmenty, które zadedykuje się różnym rodzajom sprzętów - do majsterkowania, naprawy domowych urządzeń, dekoracji świątecznych itp. Na początek wystarczy użyć wysłużonych mebli, chociaż dobrze jeśli będą one metalowe charakteryzujące się odpornością na wciąż zmieniającą się pogodę i pory roku.

Użycie wszystkich elementów wliczając w to nawet ściany pomieszczenia
Jednym z najlepszych rozwiązań jest zaopatrzenie się w ścienne meble lub dedykowane temu maty przylegające do tych powierzchni. Dzięki nim, bez problemu da się powiesić na nie wszystkie narzędzia jaki się posiada, a do tego będą na wyciągnięcie ręki. Ponadto zagwarantujemy sobie w taki sposób zagwarantujemy sobie ciągłą wiedzę o miejscu przebywania przedmiotu, który aktualnie jest nam potrzebny. Tym samym przestaniemy zastanawiać się, w którym kącie lub w jakiej szufladzie zostawiliśmy np. młotek czy wiertarkę, i po prostu weźmiemy je ze ścianki, a potem odłożymy tam gdzie było ich miejsce. Ponadto, w taki sposób otrzymuje się dodatkową przestrzeń i innych częściach garażu.

Garaż - charakteryzacja
Nie istnieje kłopot z umieszczeniem tam większych sprzętów jak rower w czasie zimy, kosiarkę gdy trawy przykrywa ścieg, czy nawet zapasowe opony, które trzeba zmieniać gdy zmienia się sezon. W celu zachowania tych sprzętów, określanych mianem motoryzacyjnych, dobrze jest zastanowić się o szafkach garażowych wyposażonych w kółka, głównie z tego powodu, że są ciężkie a ich przemieszczanie bez dodatkowej pomocy może być kłopotliwe. Za alternatywę posłużą odpowiednie haki, na których zawiesza się m.in. wiertarki, ręczne piły czy równego rodzaju klucze.

Roboczy stół
We wszystkich garażach powinno umieszczać się stół. Nie trzeba go wcale specjalnie kupować - wystarczy użyć mebli, które już posiadamy. Wykonuje się to poprzez ustawienie przy sobie tych, które mają podobny rozmiar, a potem położyć, lub przymocować jeśli istnieje taka potrzeba, odpowiedniej wielkości blachę. Mając taki stół, można bez problemu oddać się majsterkowaniu i w razie potrzeby ułożyć na nim wszystkie narzędzie, zamiast co chwila odwieszać je na ścianę skoro za 2 minuty znowu trzeba po nie sięgnąć. Warto ustawić blisko stołu regały magazynowe z dużą ilością pólek, najlepszy będzie regał ocynkowany.

Odpowiednie oświetlenie garażu
Oświetlenie w takim pomieszczeniu jest jedną z najważniejszych rzeczy. W końcu miejsca przeznaczone do pracy muszą mieć odpowiedni dopływ światła. Lampy sufitowe są obowiązkowe, ale oprócz nich przydadzą się też te naścienne określanych jako kinkiet. Im częściej umieszczone tym lepiej. Resztę ścian warto ubezpieczyć w takie oświetlenie jak świetlówki, nastropowe lampy posiadające klosz (koniecznie posiadające siatkę by w razie uderzenia się nie stłukły), czy chociażby halogeny czy plafoniery. Ponadto oświetlenie w garażu musi być silne, dlatego energooszczędne żarówki pomogą zniwelować wysokie rachunki. Jako dodatek dobrze sprawdzi się również latarka.